Thursday, 22 December 2011

Polhem Christmas party

 

Yesterday I went to a lovely Christmas event hosted by PR agency "Polhem". Every guest had to create an outfit from clothes that you can buy on the internet shop/catalog "Halens" (all the clothes in the pictures are from there). In the last picture you can see my choice. I saw leather pants and I just had to use them :) 
The Christmas tree was decorated with pictures of the guests and the outfits they created (such a cool idea!). Oriflame representative was also there to tell us all about the newest stuff and in the end we got some goody bags - I am really excited to try out their cosmetics.


Vakardien vakarā devos uz Polhem PR aģentūras rīkoto Ziemassvētku eglīti (gandrīz kā bērnībā, bet ar šampanieti un daudz foršākām dāvanām:). Ikvienam viesim vajadzēja radīt savu tērpu no interneta veikalā/katalogā "Halens" nopērkamajām drēbēm (visas drēbes bildēs arī ir no turienes). Pēdējā bildē ir manis izvēlētais tērps. Ieraudzīju ādas bikses un nevarēju tās neizmantot:)
Beigu beigās Ziemassvētku eglīte tika rotāta ar viesu un viņu radīto tērpu bildēm (lieliska ideja!). Oriflame pārstāvis bija klāt, lai pastāstītu visu par kosmētiku un citiem viņu produktiem. Saņēmām arī nelielas dāvaniņas (svētki taču). Ja godīgi, tad nevaru sagaidīt, lai izmeģinātu saņemto kosmētiku, jo kādu laiku neesmu neko lietojusi no viņiem. 


kalnina

1 comment:

Jo said...

I love the idea of polaroid ornaments! Gorgeous! <3

x
Lost in the Haze: Fashion Blog

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...