Monday, 18 June 2012

baguette?

 
 


Last Friday I went to the presentation of a new baguette (yes, really. apparently they do that. but why not? it was a pretty good baguette. it deserved a special event for sure.). 
It was a picnic, so we enjoyed our sandwiches (I hope that baguettes can be called that) outside in the lovely weather. You can also see how my baguette with salmon was made. Yummy! Ok, after writing this I'm hungry, have to go to the kitchen. 


Pagājušajā piektdienā devos uz Statoil rīkotu pikniku par godu viņu jaunākajai bagetei 'Svaigbagete'(jā, tiešām! izrādās, ka tādi tiek rīkoti. un kāpēc gan ne? tā bija viena garda bagete) un nelielai instrukcijai par drošu piknikošanu un produktu uzglabāšanu vasarā. Maizītes koncepts un recepte tika izstrādāta 3 mēnešus (tā ir mīksta un mazliet, mazliet kraukšķīga), bet sastāvdaļas tai vari izvēlēties pati/pats vai izvēlēties kādu jau no gatavajām opcijām. Es nogaršoju bageti ar lasi un sinepju mērci (kas izrādījās, ka garšo pat ļoti labi, lai gan neesmu sinepju cienītāja). Bildēs vari redzēt, kā tā tapa. Tāds mazliet citādāks ieraksts, bet liels paldies Statoil par uzaicināšanu. Pēc šī ieraksta jūtos izsalkusi un dodos uz virtuvi. Atā!


kalnina

2 comments:

peek-a-boo said...

kjipa subway ja....

Sanita Kalnina said...

kaut kas uz to pusi :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...