Friday, 7 December 2012

the boys of brick lane Photos: h&m and trough google.com

The latest H&M collection "H&M for Brick Lane Bikes" -  men’s collection inspired by the urban cycling scene - will be available in around 180 H&M stores around the world and online from 7th March 2013. Unfortunately for me the collection is only for boys, but maybe I will be able to steal something from my boyfriend (my sneaky little plan)
Brick Lane is one of my favorite places in London as I have had my internship there (hello there Truman Brewery!), next to the record label and management of Swedish House Mafia (how cool was that!?). If you are in the neighborhood then don't forget to visit their famous bakery "Beigel Bake" (I always choose bread with salmon-tastes yummy).


Lieliski jaunumi no H&M bija ienākušies manā pasta kastītē un nevarēju nepadalīties. H&M no 7. marta piedāvās kapsulas kolekciju vīriešiem "H&M for Brick Lane Bikes", kas radusies iedvesmojoties no riteņbarucēju stila, kolekcija ir veidota no ilgtspējīgiem materiāliem kā daļa no H&M Conscious līnijas. Diemžēl kolekcija veidota tikai puišiem, bet ceru, ka varēšu ko aizņemties no sava puikas.
Jāpiebilst, ka Brick Lane rajons ir viens no maniem mīļākajiem Londonā, jo tur pavadīta viena no manām praksēm (birojiem pielāgotajā alus rūpnīcā - Truman Brewry, kur blakus kabinetā mitinājās Swedish House Mafia menedžments). Ja nu gadās būt Brick Lane, tad neaizmirsti arī nogaršot slavenās Brick Lane maizītes (mana izvēle parasti krita uz lasi-ņam ņam. iesaku!). 


kalnina

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...