Monday, 27 May 2013

casual friday

 
 
 
 
Hat/cepure - H&M
T-shirt/t-krekls - Cos
Cardigan/jaka - H&M
Jeans/džinsas - Zara
Espadrilles/apavi - H&M
Bag/soma - H&M
 
kalnina


Sunday, 26 May 2013

mākslas pilni pagalmiThis week one of the most important events in Latvia's fashion scene will be happening: the grand fashion show of Latvian Academy of Arts. Specially for this event, I am publishing a small interview with the assistant professor of LMA and designer Artis Štamgūts. This interview is in Latvian, but I hope to show you more from the fashion show later this week.
 
 
 
Strauji tuvojas viens no svarīgakajiem notikumiem mūsu modes pasaulē: Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate, kurai šogad nosaukums ir dots "Pagalms". Un šajā sakarā man ir tas prieks Tev piedāvāt nelielu interviju ar modes mākslinieku un LMA docentu Arti Štamgūtu.

Artis Štamgūts, LMA Docents

Kādi ir Latvijas Mākslas Akadēmijas nākotnes mērķi attiecībā uz Dizaina nodaļu?
Galvenokārt vēlamies, lai studenti, beidzot akadēmiju, vismaz daļa no tiem, būtu jau atpazīstami un sevi parādījuši citiem. Būtiski, lai studenti būtu izveidojušies kā pietiekami labi profesionāļi gan radošā, gan arī citādā ziņā, lai viņi spētu sevi labi prezentēt arī ārzemēs, ko daļa, starp citu, jau dara šobrīd. Salīdzinot ar nodaļas pirmsākumiem, šobrīd šādas iespējas ir daudz plašākas.
Kā jau minējāt, daži no studentiem sevi jau atrāda arī starptautiskajā vidē. Vai varat nosaukt kādus konkrētus piemērus?
Noteikti vajadzētu atzīmēt Arvilu Lindi, kurš ir piedalījies "Aurora Fashion Week" Sanktpēterburgā. Savukārt, Jāni Šnē ir pamanījuši ārvalstu žurnālisti - Vouge Itālija mājas lapā (www.vogue.it) tika pieminēts šis jaunais mākslinieks. 
Vai šī gada modes skatē gaidāmi kādi nebijuši notikumi?
Par pārsteigumiem parūpēsies paši studenti ar savām darinātajām kolekcijām.
Ko vēstī šī gada LMA modes skates nosaukums "Pagalms"?
Šis nosaukums turpina iepriekšējos gados aizsākto ciklu, kas veidojās no "P" burta - Paviljons, Perons un Palāta. "Paviljons" aizsākās ar pašu studentu iniciatīvu organizēt šo modes skati Matīsa tirgus gaļas paviljonā. Savukārt, "Perons" skate norisinājās Latvijas Dzelzceļa muzejā, bet "Palāta" sākotnēji bija paredzēta pamestā slimnīcā, netālu no A.Čaka ielas. Un šajā gadā tas ir "Pagalms", jo norises vieta ir LMA un skatītāji šeit ieradīsies no pagalma puses, nevis pa galveno ieeju.
Mana interpretācija par šo nosaukumu ir tāda, ka pagalms ir tā vieta, kas ir mājas priekšpusē un tikai tad seko pati  ēka - arī studenti šobrīd iepazīstina citus ar sevi un saviem darbiem, un tikai vēlāk, kad viņi attīstīsies, izaugs un būs jau patstāvīgi, viņi varēs citus ielaist savā privātajā telpā.
Vai studentiem tika dotas kādas konkrētas tēmas kolekcijas veidošanā?
Vienas kopīgas tēmas nav, tomēr pirmajiem kursiem tiek izvirzīts viens kopīgs vadmotīvs. Runājot par otro kursu, viņiem šogad tēma ir "Dzīres", kur par iedvesmas avotu ir vai nu kādas svinības vai saviesīgs pasākums. Konkrētāk runājot, būs skatāmas tādas kolekcijas, kā kapu svētki, slavenību bēres, dzimšanas dienas, būs arī spāņu tradicionālie svētki. Tomēr katrs students tomēr izvēlējās kaut ko savu. Trešajā kursā varbūt nav tādas vienas tematikas, bet kā kritērijs tiek izvirzīta augumu apstrāde vai pārveidošana, bet nav ierobežojumu sieviešu vai vīriešu. Savukārt, ceturtā kursa studenti var brīvi izvēlēties savu tēmu, tā pat kā sestais kurss, izstrādājot šo kolekciju kā maģistra darbu. Bet piektais kurss (maģistra pirmais kurss) tiek virzīts etnogrāfiskajā virzienā.
Ir vērts akcentēt, ka otrā kursa studentiem jāveido vairāk eksperimentāla, avangardiska kolekcija. Bet, protams, pastāv arī variants, ka, noņemot kādas detaļas, tērps kļūst vairāk valkājams.
Mans personīgais viedoklis attiecībā uz avangardu un valkājamo modi ir, ka studenti ir vairāk motivēti tad, kad viņiem tiek ļauts eksperimentēt un veidot ko neierastu, mazāk domājot par valkājamo jeb komerciālo modi. Varbūt tiem, kuri vairāk atbalsta komerciju tas šķiet nepareizi, bet viņi ir studenti un šis ir tas laiks, kad ir jāeksperimentē ar apjomu, faktūrām un netradicionāliem salikumiem. Šādā veidā notiek straujāka attīstība gan kompozīcijā, gan krāsu izjūtā, gan faktūru salikumā un pēc tam, radot ko komerciālu ir vieglāk, jo šajā radošajā procesā būs iegūta laba bāze un zināšanas turpmākajai attīstībai. Un, cik mana pieredze rāda, šādās modes skatēs ievēro tieši tos, kuru kolekcijās ir vairāk vērojami eksperimenti. Savukārt tie, kuri ir vairāk koncentrējušies un valkājamo modi, bieži vien pazūd un šie darbi nepaliek spilgtā atmiņā, lai gan detaļas ir izstrādātas, kvalitāte un kolekcijas ir izcilas. Šādas kolekcijas, protams, ir nepieciešamas veikaliem, bet,  jebkurā gadījumā, izstrādājot kolekciju, ir jābūt skaidram mērķim, kādu auditoriju mākslinieks vēlas sasniegt.
Ko Jūs novēlētu šī gada LMA studentiem?
Būt pamanītiem un galvenais būt apmierinātiem ar savu padarīto darbu, un saprast to, ka vienmēr ir iespējams izdarīt vēl vairāk. Šis nav tas punkts, kuru vairs nekda nevar pārkāpt.
 
Neliels ieskats Elīnas Božes kolekcijā, kas tiks atrādīta 28.maijā LMA skatē
 
 
Tiekamies 28.maijā LMA!
 
 
kalnina

Saturday, 25 May 2013

outfit

 
 
 
Jeans shirt/dress/džinsu krekls/kleita - Monki
Bag/soma - H&M
Boots/zābaki - Elisa
Necklace/kaklarota - H&M
 
kalnina


Monday, 20 May 2013

i wish my bike was qooqooA while ago I took part in a wonderful photo shoot for the coolest bike on earth (oh, yes). Say hello to QooQoo bike! This is what happens when QooQoo meets Dutchbikes. You can buy your dream bike here (click, click). 
Photos and make-up: Anete Šidlovska (check out her website (click click again)
Clothing: QooQoo
Model: Elīza
Style: Anete, Elīza and me (a.k.a. teamwork)Pirms kāda laika man bija tas prieks un gods piedalīties visu laiku stilīgākā riteņa fotosesijā. Pamāj jaunajam QooQoo ritenim! Lūk, kas top, kad Qoo Qoo satiekas ar Dutchbikes! Tagad savu sapņu velosipēdu vari iegādāties te (spied tik virsū). 

Bildes un make-up: Anete Šidlovska (aplūko viņas portfolio un mājas lapu (spied tik atkal virsū)
Apģērbs: QooQoo
Modele: Elīza
Stils: Anete, Elīza un es (komandā ir spēks)kalnina

Sunday, 19 May 2013

elvital extreme family


Last few weeks I have been using the new hair care line from L'Oreal Elvital "Total Repair Extreme". And now I can tell you more about my experiance. Overall I can say that I am satisfied with the result. Let's look at each product:
1. Extraordinary oil for fine hair. This is my ultimate favorite product from the back. What makes it so great? Actually the fact that this one you have to spritz in hour hair as it doesn't have the usual little pump. So if you are not bff with hair oils and tend to put in too much of it, then this option will be great. Left my hair nice and shiny, but not too greasy.
2. Total Repair Extreme shampoo. Great for everyday use. I saw and felt the result straight away - leaves your hair light and silky.
3. Total Repair Extreme balsam. Good addition to the shampoo. After these two you can even skip the mask.
4. Total Repair Extreme hair mask. It is nice to see a mask that you can leave in your hair only for 2-3 min and it still does works well.
5. Total Repair Extreme serum/reconstruction gel. I use it for my ends and to me they look super healthy. But I will have to check with my hairdresser to see if she can see the result as well :)
6. Total Repair Extreme SOS hair mask. For this one it is hard to say how good it works, after all the other products and maybe my hair wasn't so damaged. Probably have to wait ehn my hair has become dry after summer sun.
 
 
Pēdējo nedēļu laikā cītīgi lietoju jaunos L'Oreal Elvital produktus no "Total Repair Extreme" sērijas. Un nu beidzot varu padalīties ar savu pieredzi. Kopumā jāsaka, ka ar produktiem biju apmierināta. Tagad apskatīsim katru produktu mazliet tuvāk:
1. Extraordinary oil trausliem matiem. Šis patiesībā bija mans favorīts no visiem produktiem. Atšķīrībā no ierastajām eļļām, ko parasti jāiespiež rokās un tad jāiemasē matos, šī ir jāizsmidzina. Tāpēc, ja, tāpat kā es, parasti nedraudzējies ar matu eļļām, tad šī būs viegli lietojama un to pārdozēt būs pagrūtāk.
2. Total Repair Extreme šampūns. Patiecīgs ikdienas lietošanai un rezultātu var diezgan labi redzēt jau uzreiz.
3. Total Repair Extreme balzāms. Labs papildinājums šampūnam un kopā šie divi Tev var pat likt aizmirst par maskas lietošanu.
4. Total Repair Extreme matu maska. Ir patīkami redzēt masku, ko matos vari paturēt tikai 2-3min un redzēt labu rezultātu.
5. Total Repair Extreme serums/autjaunojoša želeja. Šo izmantoju saviem matu galiem un šobrid nekādas šķelšanās nav novērotas, bet būs jāpavaicā savai frizierei vai rezultāts ir labāks nekā parasti :)
6. Total Repair Extreme SOS matu maska. Pēc pārējo produktu lietošanas bija grūti vairs saprast kādu efektu atstāja šī SOS maska un iespējams mani mati arī nav tik sabojāti, lai tiem būtu nepieciešama SOS maska. Laikam jāpagaida, kad saulē tie būs palikuši sausi un pabalējuši.
 
 
kalnina

Tuesday, 14 May 2013

outfit


Last Saturday I went for a relaxing spa to Piena Muiza Berghof and I hope to tell you a bit more about that. If you are following me on instagram (kalnina), then you probably already saw some pictures from the amazing place I went to. 

Pagājušajā sestdienā devos uz spa Piena Muiža Berghof un ceru Tev par manu pieredzi pastāstīt vairāk. Ja seko man instagram (kalnina), tad noteikti jau mazliet redzēji kā man gāja burvīgajā viesu namā/spa.


Jacket/jaka - H&M
Jeans/bikses - Weekday
T-shirt/t-krekls - Cos
Sneakers/botas- Nike

kalnina

Wednesday, 8 May 2013

new talents in da house

 
 

Few weeks ago I went to the fashion show of future designers studying at Riga Technical University. I have to say that I was pleasantly surprised, because mostly people who are interested in fashion design go to study to other universities (what I'm saying is that RTU is not famous for its fashion department). As you can see from the pictures, I arrived late and didn't manage to get the best position for taking photos so you will have to believe me when I say that the show was really nice :)
 
Pirms pāris nedēļām devos uz Rīgas Tehniskās Universitātes modes skati, kur savu veikumu demonstrēja "Materiālu tehnoloģija un dizains" un "Apģērbu un tekstiltehnoloģija" 3. un 4. kursa studentes. Biju patīkami pārsteigta par labajām idejām un kvalitāti, kas bija manāma lielākajā daļā darbu. Prieks, ka ne tikai LMA un RLMK rodas jaunie dizaineri, bet arī RTU. Patīkams parsteigums! Paldies Anda par ielūgumu :) Kā redzat, uz skati ierados viena no pēdējām un nepaspēju ieņemt bildēšanai labu pozīciju, bet darīju ko varēju un nevarēju nepastāstīt par redzēto. Un iedomājos, ka jāpieliek klāt arī RTU programmas adrese, ja nu kādai ir padomā jaunas mācības: http://www.mlkf.rtu.lv/
 
 
 
kalnina
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...